Bünyemizdeki kimya ve makina mühendisleri ile yeni kurulacak ya da kapasite artırımı yapılacak kimya tesisleriniz için anahtar teslim çözümler sunuyoruz. Farklı üretim kapasitelerinin farklı çözümler gerektireceğinin bilinciyle, çeyrek asrı geçen deneyim ve öngörümüzle hammaddelerinizi nihai ve ara ürünlere dönüştürebileceğiniz kimyasal tesisinizi kuruyoruz. Akışkan materyallerinizin iletimini en verimli şekilde sağlayabilecek borulama ve ekipman imalatlarını yapıyoruz. 

Kimyasal tesisinin tasarımını yaparken, dilenirse, tüm boru tesisatını, vanaları, sensörleri ve ölçüm cihazlarını özel olarak gösteren ayrıntılı bir P&ID çalışması da sunuyoruz. Genellikle zor ve karmaşık olan bu süreci, özel lisanslı programlarımızda ayrıntılı bir şekilde çalışıyoruz.

Kimyasal proses tesislerinizi tasarlarken, asit buharları ve diğer elektrolitik etkileşimler nedeniyle meydana gelebilecek korozyon etkisi de hesaplara katıyor ve ilgili önlemleri alıyoruz.

Eğer karışım gerektiren bir prosesiniz varsa karıştırıcı sistemlere sahip kimyasal reaktör çözümleri sunuyor, karışımı belli bir sıcaklıkta tutmanız gerekiyorsa ısıtma ve soğutma sistemleri de ekliyoruz. Fermantasyon veya enzim üretimi gibi biyokimyasal işlemler için roughness dediğimiz yüzey pürüzlülüğü katsayısını hassasiyetle ayarlıyor, ilgili materyal üzerinden çalışmalarımızı yapıyoruz.

Kimyasal tesisinizi kurarken ya da var olan tesis kapasitenizi artırırken size sunacağımız hizmetlerden bazıları;